• Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Robotników i „Solidarności” oraz relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki, w 40 rocznicę jego męczeńskiej śmierci, odbędzie się w naszym kościele 13 maja. Powitanie Obrazu w o godz. 17.45 przed kościołem w poniedziałek 13 maja. Zapraszamy, to ważne wydarzenie.

• Jutro przypada Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba; w środę Uroczystość św. Stanisława bpa i męczennika, głównego Patrona Polski.

• W przyszłą Niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Od piątku rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. Za udział w Nowennie można zyskać odpust zupełny.

• Tylko do przyszłej soboty można przynosić prace plastyczne na konkurs Hobby Jana Pawła II. Wystawa prac uświetni dzień urodzin Papieża 18 maja. Wśród nagród zdjęcia i szalik z autentycznym podpisem piłkarza Roberta Lewandowskiego.

• Trwa piękny miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy serdecznie do udziału w nabożeństwach majowych z Litanią loretańską codziennie o godz. 17.30. Od piątku rozpoczynamy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego, połączoną z nabożeństwem majowym. Codzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu rozpoczyna się w naszym kościele od godz. 17.

• Dominikańska Szkoła Wiary w Białymstoku zaprasza na wykład otwarty "Cuda się zdarzają, czyli o uzdrowieniach". Wykład 11 maja o godz. 11 w Arkadach Katedralnych, wcześniej Msza św. o godz. 10.

• Ukazał się majowy numer „Dróg Miłosierdzia”. Szczególnie polecamy artykuł na temat nabożeństwa majowego oraz jego historii w Polsce i na świecie.

• Bóg zapłać za sprzątanie w sobotę i ofiarę na kwiaty. Do przygotowania świątyni, na przyszłą sobotę na godz. 9, zapraszamy mieszkańców ul. E. Plater 4, nr 31 do 60.

• Natomiast za dwa tygodnie, 18 maja, do porządkowania kościoła zapraszamy rodziców i młodzież przystępujących do Bierzmowania. Wypada uporządkować i ozdobić kwiatami świątynię oraz jej otoczenie, zrobić odpowiednie dekoracje.

• Bóg zapłać za wszystkie ofiary. Zakończył się właściwie remont lewej nawy kościoła. Pozostaje do remontu prawa nawa świątyni oraz Kaplica Trójcy Przenajświętszej, gdzie będzie szczególnie dużo prac konserwatorskich.